Hluboká nad Vltavou

Hluboká nad Vltavou je město rozkládající se zejména pod známým zámkem Hluboká, který se nachází nedaleko Českých Budějovic. První zmínky o městě pochází ze 14. stoleti.

Mezi nejnavštěvovanější památky města patří jednoznačně Státní zámek Hluboká a Jihočeská zoologická zahrada Hluboká. Po těchto dvou návštěvnicky dominujících turistických cílech je v malebném městěčku u řeky Vltavy několik dalších cílů, kterým má určitě smysl dát šanci. Jedná se o nejkomplexnější a největší Sportovně-relaxační areál Hluboká. Zde najdete lanové centrum, dětský svět, beachvolejbal, minigolf, půjčovnu sprotovního vybavení a zejména přístavní molo a koupací molo u místní pláže. Díky molu a půjčovně lze využít motorový člun, paddleboard, mořský kajak, eclipse mirage pedalboard, megaboard a další. Dalším oblíbeným cílem je Národní zemědělské muzeum Ohrada, kde je expozice rybníkařství nebo myslivosti. Pro milovníky kultury a umění je hned vedle neogotického zámku, v prostorách původní zámecké jízdárny, Alšova jihočeská galerie, která je jednou z nejzásadnějcíh galerií umění v České republice a nabízí výstavy světové úrovně. Sportovně ladění návštěvníci uvítají v místní Sportovní ulici tenisové kurty, fotbalové hřiště i s umělým povrchem nebo golfový klub, který nabízí 18 i 9 jamkové hřiště.

V místním podzámčí se nachází přístav, kde můžete s lodí i přenocovat a využít zázemí místního kapitanátu a Infopointu Vltava. Jak již bylo popsáno, tak široký sortiment vodních aktivit nabízí Sportovně-relaxační areál. I v přístavu si můžete půjčit motorový člun, elektrokolo nebo pořídit jízdenku na loď. Právě v přístavu nebo jeho okolí zastavují vyhlídkové plavby. Město Hluboká nad Vltavou je domovským přístavem pro několik hausbótů, na kterých můžete strávit krásnou dovolenou. Ve městě není Vltava jediným místem, kde si lže užít lodního dobrodružství. Zejména rodiny s dětmi ocení přívoz na Munickém rybníku, který vás doveze od okraje města přímo k hlubocké ZOO..

Pro více informací ohledně aktuálních akcí, ubytování či gastronomie navštivte turistický web hluboka.cz

www.hluboka.cz

+420 387 966 164

infocentrum@hluboka.cz

 

Inspirujte se z blogu

Dovolenka v južných Čechách
Kudy a jak na vyhlídku Baba. Naše 3 tipy.
Romantický víkend na Stezce Vltavy
5 TOP restaurací v Budějcích, kde se najíst rostlinně
5 Nejlepších vyhlídek na Stezce Vltavy

Instagram: @stezkavltavy

Víkendová procházka?🍁🧡
Podél řeky z Hluboké na… Chvíle, které si zamilujete😊. Za okny vládne… Ranní mlhy🌬, ticho a klid. Jeden z důvodů proč si… Umění se neptá jestli je venku jaro nebo podzim🍁.… Klid a ticho 💛
📸+✏️: Díky @terezajiralova 🙌
.
.
.… Strašidelná ZOO Hluboká byla parádní🎃! Rok od… Břehy řeky Vltavy se nám teď už zabarvily do… Přístav, podzámčí, podzim & procházky na Hluboké… Prý to byla poslední víkendová procházka… Podzimní zámek, zámecký park a vyhlídka na Vltavu… Zažijte podzimní Budějce z jiného úhlu🍁. Svatá… Už jste byli letos na podzim na Babě?
Čekají nás…

Inspirujte se