Hluboká nad Vltavou

Hluboká nad Vltavou je město rozkládající se zejména pod známým zámkem Hluboká, který se nachází nedaleko Českých Budějovic. První zmínky o městě pochází ze 14. stoleti.

Mezi nejnavštěvovanější památky města patří jednoznačně Státní zámek Hluboká a Jihočeská zoologická zahrada Hluboká. Po těchto dvou návštěvnicky dominujících turistických cílech je v malebném městěčku u řeky Vltavy několik dalších cílů, kterým má určitě smysl dát šanci. Jedná se o nejkomplexnější a největší Sportovně-relaxační areál Hluboká. Zde najdete lanové centrum, dětský svět, beachvolejbal, minigolf, půjčovnu sprotovního vybavení a zejména přístavní molo a koupací molo u místní pláže. Díky molu a půjčovně lze využít motorový člun, paddleboard, mořský kajak, eclipse mirage pedalboard, megaboard a další. Dalším oblíbeným cílem je Národní zemědělské muzeum Ohrada, kde je expozice rybníkařství nebo myslivosti. Pro milovníky kultury a umění je hned vedle neogotického zámku, v prostorách původní zámecké jízdárny, Alšova jihočeská galerie, která je jednou z nejzásadnějcíh galerií umění v České republice a nabízí výstavy světové úrovně. Sportovně ladění návštěvníci uvítají v místní Sportovní ulici tenisové kurty, fotbalové hřiště i s umělým povrchem nebo golfový klub, který nabízí 18 i 9 jamkové hřiště.

V místním podzámčí se nachází přístav, kde můžete s lodí i přenocovat a využít zázemí místního kapitanátu a Infopointu Vltava. Jak již bylo popsáno, tak široký sortiment vodních aktivit nabízí Sportovně-relaxační areál. I v přístavu si můžete půjčit motorový člun, elektrokolo nebo pořídit jízdenku na loď. Právě v přístavu nebo jeho okolí zastavují vyhlídkové plavby. Město Hluboká nad Vltavou je domovským přístavem pro několik hausbótů, na kterých můžete strávit krásnou dovolenou. Ve městě není Vltava jediným místem, kde si lže užít lodního dobrodružství. Zejména rodiny s dětmi ocení přívoz na Munickém rybníku, který vás doveze od okraje města přímo k hlubocké ZOO..

Pro více informací ohledně aktuálních akcí, ubytování či gastronomie navštivte turistický web hluboka.cz

www.hluboka.cz

+420 387 966 164

infocentrum@hluboka.cz

 

Inspirujte se z blogu

Kudy a jak na vyhlídku Baba. Naše 3 tipy.
Romantický víkend na Stezce Vltavy
Dovolenka v južných Čechách
10 tipů na Budějovicku pro opravdové milleniály
Jste opravdoví požitkáři? Tady je 10 tipů na Budějovicku
Bezpečné lezení na Ferratě Hluboká

Instagram: @stezkavltavy

Už také chcete vyhlížet jaro? 🔭
📸 @pavel… Kdyby naše budoucnost byla také tak průzračně… Na slepém rameni řeky Malše, která jen o pár… Od 1.3.2021 je dle vládního nařízení zakázáno… Ach ta rána, na @zamekhluboka  nás prostě baví...… Soutok Vltavy a Lužnice je magické 🔮 místo, které… Chodíte také krmit labutě? 🦢♥️🦢
📸 @pavel… Poznáváte toto místo, odkud je vyfotografována… Také se Vám někdy stalo, že jste na tomto místě u… Židova strouha je prý jedním z nejromantičtějších… Dnes je oslavujeme svatého Valentýna. 💘 I když se… Zimní procházka v Háječku... ❄️
📸 @pavel…

Inspirujte se