Hluboká nad Vltavou

Hluboká nad Vltavou je město rozkládající se zejména pod známým zámkem Hluboká, který se nachází nedaleko Českých Budějovic. První zmínky o městě pochází ze 14. stoleti.

Mezi nejnavštěvovanější památky města patří jednoznačně Státní zámek Hluboká a Jihočeská zoologická zahrada Hluboká. Po těchto dvou návštěvnicky dominujících turistických cílech je v malebném městěčku u řeky Vltavy několik dalších cílů, kterým má určitě smysl dát šanci. Jedná se o nejkomplexnější a největší Sportovně-relaxační areál Hluboká. Zde najdete lanové centrum, dětský svět, beachvolejbal, minigolf, půjčovnu sprotovního vybavení a zejména přístavní molo a koupací molo u místní pláže. Díky molu a půjčovně lze využít motorový člun, paddleboard, mořský kajak, eclipse mirage pedalboard, megaboard a další. Dalším oblíbeným cílem je Národní zemědělské muzeum Ohrada, kde je expozice rybníkařství nebo myslivosti. Pro milovníky kultury a umění je hned vedle neogotického zámku, v prostorách původní zámecké jízdárny, Alšova jihočeská galerie, která je jednou z nejzásadnějcíh galerií umění v České republice a nabízí výstavy světové úrovně. Sportovně ladění návštěvníci uvítají v místní Sportovní ulici tenisové kurty, fotbalové hřiště i s umělým povrchem nebo golfový klub, který nabízí 18 i 9 jamkové hřiště.

V místním podzámčí se nachází přístav, kde můžete s lodí i přenocovat a využít zázemí místního kapitanátu a Infopointu Vltava. Jak již bylo popsáno, tak široký sortiment vodních aktivit nabízí Sportovně-relaxační areál. I v přístavu si můžete půjčit motorový člun, elektrokolo nebo pořídit jízdenku na loď. Právě v přístavu nebo jeho okolí zastavují vyhlídkové plavby. Město Hluboká nad Vltavou je domovským přístavem pro několik hausbótů, na kterých můžete strávit krásnou dovolenou. Ve městě není Vltava jediným místem, kde si lže užít lodního dobrodružství. Zejména rodiny s dětmi ocení přívoz na Munickém rybníku, který vás doveze od okraje města přímo k hlubocké ZOO..

Pro více informací ohledně aktuálních akcí, ubytování či gastronomie navštivte turistický web hluboka.cz

www.hluboka.cz

+420 387 966 164

infocentrum@hluboka.cz

 

Inspirujte se z blogu

Kudy a jak na vyhlídku Baba. Naše 3 tipy.
5 TOP restaurací v Budějicích, kde se najíst rostlinně
Dovolenka v južných Čechách
5 Nejlepších vyhlídek na Stezce Vltavy
Romantický víkend na Stezce Vltavy

Instagram: @stezkavltavy

”Byl to super relax🏖..”
Vzkazuje 📸 @zkusmo po… Konečně zase neděle jako malovaná☀️.
Tak šup,… Také už vyhlížíte víkend?💙
Prý bude krásně, tak… S rodinou do ZOO Hluboká nemusíte jen za sluníčka… Jen si to představte 😍..
Západ slunce, plavba po… Molo pod vyhlídkou Baba je super odpočinkové… Podle @kesulatko je super zajít k zámku až… Tam, kde Vltava potkává Lužnici.
Tak tam, tam… Také jste si při prvnín pohledu na tento obrázek… Říkali jsme vám, že naše stezka je o různých… Na kolo, na loď, pěšky na vyhlídku, za uměním i… My se deště nebojíme🌧🤘.
Ba naopak, užíváme si ho!…

Inspirujte se