Týn nad Vltavou

Město Týn nad Vltavou je velmi zajímavým městem zejména díky jeho přímému propojení s řekou Vltavou, První zmínka o městě je datována na rok 1229.

Nejzajímavější částí města je pro turisty bezesporu jeho cetrum, kde se na náměstí nachází kostel sv. Jakuba, v bývalém zámku je momentálně muzeum s unikátní výstavou vltavínů (vltavín - typický minerál pro tuto oblast, zejména zelené průsvotné barvy podobné sklu), interaktivní výstava o vývoji města a sbírka loutek (s městem je blízce spjat Matěj Kopecký). Pod náměstím vede podzemní chodba, nedaleko náměstí je bývalé hradiště s otáčivým hledištěm. Otáčivé hlediště je evropským unikátem, jelikož je to jediné "otáčko", kde hrají dobrovolníci. O jejich vystoupení je taktéž velký zájem jako o vystoupení na otáčivém hledišti v Českém Krumlově. Mezi moderní formy trávení volného času bychom doporučili únikovou místnost. Příjemná procházka vede z centra na rozhlednu Semenec a nedeleké přírodovědné muzeum Semenec. 
Nedaleko Týna nad Vltavou se nachází Zámek Mitrowicz, což je zámek oceněný v kategorii Fénix jako znovuzrozená památka. Velmi zaslouženě byl tento zámek oceněn a můžete kroky rekonstrukce zhodnoti v Kolodějích nad Lužnicí a na zámek se dá dostat nejen po silnici, ale i po řece v rámci pravidelné plavby. Milovníci přírody se mohou vydat na Židovu strouhu, což je krásné kaňonovité údolí, kdy se místní potok vlévá do řeky Lužnice. Nad Týnem nad Vltavou se nachází i technická památka a její návštěvnické centrum Jaderné elektrárny Temelín. Kromě interaktivního centra zde naleznete ptačí stezku, motýlí louku, příjemný park a místní včely.

Město Týn nad Vltavou má nedaleko náměstí příjemný přístup k vodě, místa k zakotvení a široká řeka je často využívána k dalším sportovním aktivitám jako paddleboarding, kánoe, atp. 

Další turistické informace naleznete na tynnadvltavou.cz

www.tynnadvltavou.cz

+420 385 722 301

infocentrum@tnv.cz

Inspirujte se z blogu

5 TOP restaurací v Budějcích, kde se najíst rostlinně
Jste opravdoví požitkáři? Tady je 10 tipů na Budějovicku
Budějovickem za gastronomií a pivem
10 tipů na Budějovicku pro opravdové milleniály
Dovolenka v južných Čechách
Bezpečné lezení na Ferratě Hluboká

Instagram: @stezkavltavy

Už také chcete vyhlížet jaro? 🔭
📸 @pavel… Kdyby naše budoucnost byla také tak průzračně… Na slepém rameni řeky Malše, která jen o pár… Od 1.3.2021 je dle vládního nařízení zakázáno… Ach ta rána, na @zamekhluboka  nás prostě baví...… Soutok Vltavy a Lužnice je magické 🔮 místo, které… Chodíte také krmit labutě? 🦢♥️🦢
📸 @pavel… Poznáváte toto místo, odkud je vyfotografována… Také se Vám někdy stalo, že jste na tomto místě u… Židova strouha je prý jedním z nejromantičtějších… Dnes je oslavujeme svatého Valentýna. 💘 I když se… Zimní procházka v Háječku... ❄️
📸 @pavel…

Inspirujte se