Týn nad Vltavou

Město Týn nad Vltavou je velmi zajímavým městem zejména díky jeho přímému propojení s řekou Vltavou, První zmínka o městě je datována na rok 1229.

Nejzajímavější částí města je pro turisty bezesporu jeho cetrum, kde se na náměstí nachází kostel sv. Jakuba, v bývalém zámku je momentálně muzeum s unikátní výstavou vltavínů (vltavín - typický minerál pro tuto oblast, zejména zelené průsvotné barvy podobné sklu), interaktivní výstava o vývoji města a sbírka loutek (s městem je blízce spjat Matěj Kopecký). Pod náměstím vede podzemní chodba, nedaleko náměstí je bývalé hradiště s otáčivým hledištěm. Otáčivé hlediště je evropským unikátem, jelikož je to jediné "otáčko", kde hrají dobrovolníci. O jejich vystoupení je taktéž velký zájem jako o vystoupení na otáčivém hledišti v Českém Krumlově. Mezi moderní formy trávení volného času bychom doporučili únikovou místnost. Příjemná procházka vede z centra na rozhlednu Semenec a nedeleké přírodovědné muzeum Semenec. 
Nedaleko Týna nad Vltavou se nachází Zámek Mitrowicz, což je zámek oceněný v kategorii Fénix jako znovuzrozená památka. Velmi zaslouženě byl tento zámek oceněn a můžete kroky rekonstrukce zhodnoti v Kolodějích nad Lužnicí a na zámek se dá dostat nejen po silnici, ale i po řece v rámci pravidelné plavby. Milovníci přírody se mohou vydat na Židovu strouhu, což je krásné kaňonovité údolí, kdy se místní potok vlévá do řeky Lužnice. Nad Týnem nad Vltavou se nachází i technická památka a její návštěvnické centrum Jaderné elektrárny Temelín. Kromě interaktivního centra zde naleznete ptačí stezku, motýlí louku, příjemný park a místní včely.

Město Týn nad Vltavou má nedaleko náměstí příjemný přístup k vodě, místa k zakotvení a široká řeka je často využívána k dalším sportovním aktivitám jako paddleboarding, kánoe, atp. 

Další turistické informace naleznete na tynnadvltavou.cz

www.tynnadvltavou.cz

+420 385 722 301

infocentrum@tnv.cz

Inspirujte se z blogu

5 TOP restaurací v Budějicích, kde se najíst rostlinně
Dovolenka v južných Čechách
5 Nejlepších vyhlídek na Stezce Vltavy
Romantický víkend na Stezce Vltavy
Kudy a jak na vyhlídku Baba. Naše 3 tipy.

Instagram: @stezkavltavy

”Byl to super relax🏖..”
Vzkazuje 📸 @zkusmo po… Konečně zase neděle jako malovaná☀️.
Tak šup,… Také už vyhlížíte víkend?💙
Prý bude krásně, tak… S rodinou do ZOO Hluboká nemusíte jen za sluníčka… Jen si to představte 😍..
Západ slunce, plavba po… Molo pod vyhlídkou Baba je super odpočinkové… Podle @kesulatko je super zajít k zámku až… Tam, kde Vltava potkává Lužnici.
Tak tam, tam… Také jste si při prvnín pohledu na tento obrázek… Říkali jsme vám, že naše stezka je o různých… Na kolo, na loď, pěšky na vyhlídku, za uměním i… My se deště nebojíme🌧🤘.
Ba naopak, užíváme si ho!…

Inspirujte se