5 Nejlepších vyhlídek na Stezce Vltavy

Těchto 5 nejlepších vyhlídek nabídne neobyčejný rozhled po okolí. Přesvědčte se sami:

České Budějovice: Soutok Vltavy a Malše

Ne každá vyhlídka musí být vysoko. Tak je tomu i u soutoku Vltavy s říčkou Malší, které se do sebe vlévají přímo v Budějovicích.

Jen pár kroků od centra města tak najdete rozlehlou zeleň obklopující soutok řek. Není divu, že jsou zdejší břehy vyhledávaným místem na relaxaci, a to nejen v letní večery. 

Ať už soutok pozorujete ze špičky Střeleckého ostrova (který vlastně ostrovem není) tvořené parčíkem “Háječek”, nebo z ostrova Sokolského, výhled je to především uklidňující.

Vyhlídka v podzámčí Hluboké nad Vltavou

Zámek Hluboká nad Vltavou už dozajisté znáte. Kromě krásy samotného zámku se však dají obdivovat i výhledy odsud. 

Stačí odvrátit zrak od zámku, projít se v podzámčí a najít zídku v jeho jihovýchodním cípu, ze které se naskýtá výhled do okolí. Kromě zeleně rozprostírající se do všech směrů uvidíte i svižně plynoucí Vltavu s malým přístavem přímo pod vámi.

Podaří-li se vám vstát na východ slunce, ideálně s drahou polovičkou, můžete si užít romantické ráno bez davů turistů. 

Vyhlídka Baba

Magické místo nejen díky výhledu, ale i historii. V minulosti se tu totiž nacházelo hradiště Baba pocházející pravděpodobně ze starší a pozdní doby bronzové. Přestože z něj nic nezbylo, nebojte se popustit uzdu své fantazii a představovat si, jak právě zde žili lidé v opevněném osídlení.

Výhled odsud vám vezme vítr z plachet. Mohutná skála ční nad levým břehem Vltavy obklopeným hustými lesy z obou stran. Jedná se o chráněné území a příroda se tu tak mohla doslova vyřádit. Pokud místo zrovna halí mlha, celkový tajemný dojem to jen umocní.

Hlavně, je-li to jen trochu možné, se sem zajeďte podívat na východ slunce. Když se líné slunce leskne na povrchu Vltavy, při pohledu na kouzelnou okolní krajinu zjihne srdce nejednoho drsňáka. 

Rozhledna Semenec (pravý břeh řeky)

Malá rozhledna Semenec, ke které vede příjemný vycházkový okruh stejnojmenným lesem, je oblíbeným výletním cílem rodin s dětmi, pro které je tu k dispozici speciální průvodce: lesní skřítek Semenáček.

Dnes je tu hezky, v minulosti byste však z návštěvy Semence příliš nadšení nebyli. Nacházelo se tu totiž městské popraviště.

Kromě řeky Vltavy můžete z rozhledny obdivovat i červené střechy městečka Týn nad Vltavou. V létě a na brzký podzim však bývají výhledy zčásti zakryté bujnou vegetací. Místo se tedy nabízí jako ideální výlet na jaře či v zimních měsících. 

Všemyslice: Soutok Vltavy a Lužnice

Procházkou ze Semence dojdete až k soutoku Vltavy a Lužnice. Když se řeky slévají, je na tom něco čarovného, a ani soutok Vltavy s Lužnicí není výjimkou. 

Skalní vyhlídka Všemyslice se skrývá v lesích obklopujících obec Neznašov. Kolem vyhlídky také vede naučná stezka Za neznašovským kohoutem, kterou můžeme vřele doporučit. 

Na Stezce Vltavy se to přírodními krásami jen hemží. Vyhledejte si alespoň jednu z vyhlídek a přesvědčte se na vlastní oči.

Autor: Veronika Primm.

Veronika je travel blogerka, která své zážitky z cest sdílí na svém blogu:

https://www.travelgeekery.com/

 

.

Instagram: @stezkavltavy

Víkendová procházka?🍁🧡
Podél řeky z Hluboké na… Chvíle, které si zamilujete😊. Za okny vládne… Ranní mlhy🌬, ticho a klid. Jeden z důvodů proč si… Umění se neptá jestli je venku jaro nebo podzim🍁.… Klid a ticho 💛
📸+✏️: Díky @terezajiralova 🙌
.
.
.… Strašidelná ZOO Hluboká byla parádní🎃! Rok od… Břehy řeky Vltavy se nám teď už zabarvily do… Přístav, podzámčí, podzim & procházky na Hluboké… Prý to byla poslední víkendová procházka… Podzimní zámek, zámecký park a vyhlídka na Vltavu… Zažijte podzimní Budějce z jiného úhlu🍁. Svatá… Už jste byli letos na podzim na Babě?
Čekají nás…

Inspirujte se