Městské muzeum Týn nad Vltavou

Městské muzeum v Týně nad Vltavou bylo založeno v roce 1930 na podnět skupiny místních nadšených vzdělanců v čele s učitelem Bedřichem Karáskem. Expozice byly otevřeny v roce 1932. Od poloviny padesátých let sídlí v budově bývalého arcibiskupského zámku, jedinečné budově z let 16981699. V současnosti je muzeum součástí Městského centra kultury a vzdělávání. Je zřizováno městem Týn nad Vltavou.

V Městském muzeu je veřejnosti přístupných několik stálých expozic a každoročně organizuje řadu výstav i doprovodných akcí. Spravujeme také rozsáhlé sbírky, nabízíme služby pro badatele a vydáváme odborné i popularizační publikace. 

Stále expozice nově modernizovaného muzea s interaktivními prvky vám ukáže původ zelených meteoritů, které jsou pro tuto oblast typické a jsou označované jako Vltavín.Dále poznáte historii voroplavby, život na české vesnici nebo osud Alfréda Radoka. Horní patro je věnováno ikoně českého loutkařství - Matěji Kopeckému.

Více informací naleznete zde: muzeumtnv.cz

Mapa

Instagram: @stezkavltavy

Zakotvěte své plavidlo na Vltavě a vyrazte na… Ožijte po dlouhém spánku společně s @zoohluboka… Poznejte noční @budejce... ✨🌛 Počkejte, až… Milujete adrenalin? Tak si rozhodně nenechte ujít… Znáte @bosonoha 👣? Jedinečný edukačně aktivní… Prodloužený víkend 💙 v @budejce, to si přesně… Vyrazte na výlet pravidelnou linkou 💙 České… Zažijte ten fascinující okamžik na vlastní kůži!… Volejte hurá 🥳a tři dny se radujte 🎉, … Zažijte romantiku 💙 na #stezkavltavy, vytáhněte… Láká Vás vyrazit na #stezkavltavy 💙, ale nevíte… "Půjč si mě" ‼️ Vyrazte na dovolenou na lehko…

Inspirujte se