Městské muzeum Týn nad Vltavou

Městské muzeum v Týně nad Vltavou bylo založeno v roce 1930 na podnět skupiny místních nadšených vzdělanců v čele s učitelem Bedřichem Karáskem. Expozice byly otevřeny v roce 1932. Od poloviny padesátých let sídlí v budově bývalého arcibiskupského zámku, jedinečné budově z let 16981699. V současnosti je muzeum součástí Městského centra kultury a vzdělávání. Je zřizováno městem Týn nad Vltavou.

V Městském muzeu je veřejnosti přístupných několik stálých expozic a každoročně organizuje řadu výstav i doprovodných akcí. Spravujeme také rozsáhlé sbírky, nabízíme služby pro badatele a vydáváme odborné i popularizační publikace. 

Stále expozice nově modernizovaného muzea s interaktivními prvky vám ukáže původ zelených meteoritů, které jsou pro tuto oblast typické a jsou označované jako Vltavín.Dále poznáte historii voroplavby, život na české vesnici nebo osud Alfréda Radoka. Horní patro je věnováno ikoně českého loutkařství - Matěji Kopeckému.

Více informací naleznete zde: muzeumtnv.cz

Mapa

Instagram: @stezkavltavy

Silvestrovské propagační plavecké závody… Letošní novinkou Českobudějovického adventu byl… Vánoční nasvícená @zoohluboka  až do 8.1.2023
🚩 … Vánočně nasvícená zoo - @zoohluboka 🎄♥️
… 🐟 Rybářské slavnosti na Hluboké - Munický rybník… Přijeďte si vyzkoušet zajištěné lezení nad vodou.… Přijďte fandit 🇨🇿 na mezinárodní závody v… Mistrovství Evropy Juniorů 2022 🌊
🚩 Vodácký Areál… VEČERNÍ POHÁDKOVÁ ZOO 18.8.2022

I v letošním… Přírodovědné muzeum Semenec v Týně nad Vltavou. 
… 🔥Na základě žádosti pro zajištění dostatečného…

Inspirujte se