Musica ad confluentem - Mezinárodní festival staré hudby

Data konání:
5. 9. 2021 — 28. 10. 2021

Festival je maloformátový projekt, který probíhá v podzimních měsících (září, říjen) v kostelech a historických objektech města České Budějovice. Na jeho čtvrtý ročník je připraveno 6 koncertů a 1 doprovodná akce. Festival je zaměřen na starou hudbu (baroko, renesance, středověk).

Kromě účasti již zavedených a renomovaných hudebních souborů dáváme prostor i mladým progresivním ansámblům. Zájem českých i zahraničních interpretů o festival trvá (aktuálně je plně obsazen již i ročník 2022). V roce 2021 na festivalu vystoupí:

Zahraniční hosté

  • Ensemble Seraphim (Švýcarsko) s programem středověké hudby The Tales of Bacchus
  • Pavla Flámová (česká sopranistka trvale žijící ve Švýcarsku) se svým izraelsko-německým souborem a s programem anglické renesanční a barokní hudby (Dowland, Danyel, Purcell, Händel)

Tuzemské soubory

  • Hof-Musici – Lamentationes Jeremiæ Prophetæ (Cristofaro Caresana, Giovanni Pietro Colonna)
  • Victoria Ensemble – Zrod hudebního baroka (hudba Claudia Monteverdiho)
  • CreaTrio – barokní židovská hudba
  • jako exkluzivní host vystoupí Rejchovo kvarteto s programem Smyčcové osvícenské kvartety (Joseph Haydn, Jakub Jan Ryba, Wolfgang Amadeus Mozart)

Jako doprovodný program bude uspořádán interaktivní workshop na téma Staré hudební nástroje určený pro rodiče s dětmi i pro ostatní zájemce. Návštěvníkům budou předvedeny historické hudební nástroje a budou seznámeni se způsoby zápisu historické notace. Na závěr proběhne společná hudební improvizace.

Podrobné informace jsou k dispozici na webových stránkách festivalu www.hudbanasoutoku.cz

/// PROGRAM ///

Kostely a historické objekty v Českých Budějovicích
Centrum města
37001 České Budějovice

+420 731 123 503

festival@musica-ad-confluntem.cz

http://www.musica-ad-confluentem.cz

Mapa

Instagram: @stezkavltavy

Hledáte inspiraci pro vaše výlety poblíž Stezky… Víte, kolik schodů vede na tuto dominantu v… Pohledy na řeku Vltavu mnohdy dechberoucí.… Letní prázdniny ☀ dávno skončily, ale turistika… Hledáš plán na krásné odpoledne babího léta? 💙 Co… Už jste pokořili Ferratu Hluboká❓ 🧗‍♂️ 

Užijte… 🛳 Komentovaná plavba po řece Malši. 💙 Historická… Znáte ty nejkrásnější vyhlídky na Stezce Vltavy?… Prázdniny ☀ nám sice už skončily, ale během září… Léto na Stezce Vltavy 💙 ještě nekončí a je plné… Věděli jste, že @jaderne_elektrarny_cez Temelín… Máme pro Vás 🔝 památky na Stezce Vltavy. Jsou…

Inspirujte se