Bezpečné lezení na Ferratě Hluboká

Vydejte se do malebného údolí Vltavy mezi Hlubokou nad Vltavou a Purkarec. Na místě zvaném Karvanice se na levém břehu řeky vypínají přímo z vody strmé skalní stěny, podél kterých se vine zajištěná cesta pro bezpečné lezení, takzvaná ferrata. Tyto cesty mají původ v alpských oblastech a v posledních letech si získávají čím dál více příznivců.

 

Abyste jí zdolali, nemusíte být žádní horolezci. Ferrata Hluboká má dvě samostatné trasy, které se liší délkou a obtížností.

Úsek A dlouhý 150 m má druhou nejlehčí obtížnost B a zvládnou ho i lezci začátečníci a rodiny s dětmi.

Úsek B dlouhý 400 m s obtížností C/D je určen pro pokročilé a fyzicky zdatné lezce. 

K bezpečnému zdolání je nutný speciální úvazek s jistícími karabinami tzv. ferratový set a přilba. Toto vybavení si můžete půjčit ve Sportovně relaxačním areálu Hluboká nad Vltavou. Doporučena je pevná obuv a ochranné rukavice.


Na Ferratu Hluboká se můžete vydat pěšky či na kole po cyklistické stezce Hluboká - Purkarec, nebo na lodi. U ferraty je přístavní molo, kde pohodlně zakotvíte motorový člun, nebo třeba paddleboard. Pokud hledáte vhodné plavidlo, prozkoumejte nabídku půjčoven na Stezce Vltavy.

Pravidelná lodní linka na ferratu

V letních měsících jezdí k ferratě pravidelná lodní linka z Hluboké nad Vltavou vždy v pátek, sobotu a v neděli. Loď vyráží z lokality Hamry, místo v lodi je nutné předem rezervovat online

 

Lezení s instruktorem

Pokud s ferratovým lezením začínáte, můžete si objednat instruktora, který s vámi cestu projde a naučí vás správné návyky bezpečného lezení. Instruktora lezení je možné objednat online.

Instruktor lezení Radek Minců - tel.: 724 834 583

 

  • Délka ferraty: Úsek A 150 m, úsek B 400 m 

  • Obtížnost (dle rakouského značení cest): Úsek A - obtížnost B, úsek B - obtížnost C/D

 

Instagram: @stezkavltavy

Prázdniny začínají v @zoohluboka 
Věnujte první… Výstava pod širým nebem @umenivemeste ❤️
1️⃣5️⃣.… Po Budějcích i na vodě. ⚓️

Vyplouváme od … Horká novinka v Infocentru JE Temelín 👉  𝗥𝗲𝗮𝗸𝗧𝗼𝘂𝗿… Kolo, běh nebo raději koloběh? 🛴
👉 Plánuješ… Přijďte v úterý 31. května na Energy fest -… Letošní muzejní noc 🌙 27.5.2022 je věnována 180.… Vydejte se na plavbu výletní lodí sv. Rozálie od … Přijďte 27.5.2022 zjistit do @zoohluboka 🐺, jak… V pátek to byl vyloženě letní den ☀️, tak co… Navštivte první Vinný košt & festival chutí v … Je libo příjemnou procházku ve dvou s vyhlídkou…

Inspirujte se