Městské muzeum Týn nad Vltavou

Městské muzeum v Týně nad Vltavou bylo založeno v roce 1930 na podnět skupiny místních nadšených vzdělanců v čele s učitelem Bedřichem Karáskem. Expozice byly otevřeny v roce 1932. Od poloviny padesátých let sídlí v budově bývalého arcibiskupského zámku, jedinečné budově z let 16981699. V současnosti je muzeum součástí Městského centra kultury a vzdělávání. Je zřizováno městem Týn nad Vltavou.

V Městském muzeu je veřejnosti přístupných několik stálých expozic a každoročně organizuje řadu výstav i doprovodných akcí. Spravujeme také rozsáhlé sbírky, nabízíme služby pro badatele a vydáváme odborné i popularizační publikace. 

Stále expozice nově modernizovaného muzea s interaktivními prvky vám ukáže původ zelených meteoritů, které jsou pro tuto oblast typické a jsou označované jako Vltavín.Dále poznáte historii voroplavby, život na české vesnici nebo osud Alfréda Radoka. Horní patro je věnováno ikoně českého loutkařství - Matěji Kopeckému.

Více informací naleznete zde: muzeumtnv.cz

Mapa

Instagram: @stezkavltavy

Hledáte inspiraci pro vaše výlety poblíž Stezky… Víte, kolik schodů vede na tuto dominantu v… Pohledy na řeku Vltavu mnohdy dechberoucí.… Letní prázdniny ☀ dávno skončily, ale turistika… Hledáš plán na krásné odpoledne babího léta? 💙 Co… Už jste pokořili Ferratu Hluboká❓ 🧗‍♂️ 

Užijte… 🛳 Komentovaná plavba po řece Malši. 💙 Historická… Znáte ty nejkrásnější vyhlídky na Stezce Vltavy?… Prázdniny ☀ nám sice už skončily, ale během září… Léto na Stezce Vltavy 💙 ještě nekončí a je plné… Věděli jste, že @jaderne_elektrarny_cez Temelín… Máme pro Vás 🔝 památky na Stezce Vltavy. Jsou…

Inspirujte se