Výlov Vlhavského rybníka

Data konání:
18. 11. 2019 — 20. 10. 2019

Vlhlavský rybník je jeden z pěti největších rybníků budějovicko-hlubocké soustavy, současně desátým nejstarším rybníkem v jižních Čechách. Byl budován v letech 1387-1388. Rozloha rybníka je přibližně 105 hektarů vodní plochy, je poměrně mělký. Obyvatelé Vlhlav obvykle dělí plochu na jezero (větší část rybníku) a loviště (nejhlubší část rybníka, která zasahuje do obce). Jezero je mělčí, hluboké až 2 metry, zatímco loviště dosahuje hloubky až čtyř metrů. Východní břeh loviště tvoří vlhlavská hráz, která spojuje dvě části vesnice.

Hráz rybníku je poměrně krátká – měří asi 140 metrů, ale mohutná. Hráz je osázena asi stoletými duby. Jednou ze zajímavostí je, že potrubí rybníku, které vede od stavidel do rybníku Kuchyňky, tvoří vydlabané dubové kmeny.

Rybník Vlhavský
Rybník Vlhavský
37341 Vlhavy

+420 387 789 411

hluboka@rybarstvi.cz

https://www.rybarstvihluboka.cz/rybniky/vylovy-rybniku

Mapa

Instagram: @stezkavltavy

Víkendová procházka?🍁🧡
Podél řeky z Hluboké na… Chvíle, které si zamilujete😊. Za okny vládne… Ranní mlhy🌬, ticho a klid. Jeden z důvodů proč si… Umění se neptá jestli je venku jaro nebo podzim🍁.… Klid a ticho 💛
📸+✏️: Díky @terezajiralova 🙌
.
.
.… Strašidelná ZOO Hluboká byla parádní🎃! Rok od… Břehy řeky Vltavy se nám teď už zabarvily do… Přístav, podzámčí, podzim & procházky na Hluboké… Prý to byla poslední víkendová procházka… Podzimní zámek, zámecký park a vyhlídka na Vltavu… Zažijte podzimní Budějce z jiného úhlu🍁. Svatá… Už jste byli letos na podzim na Babě?
Čekají nás…

Inspirujte se