Křesťanské Velikonoce v Českých Budějovicích

Data konání:
28. 7. 2019

V rámci projektu Křesťanské Povltaví můžete poznat a zažít křesťanské Velikonoce v Českých Budějovicích.

V období od března do července 2019 budou probíhat akce v centru města České Budějovice, které vám umožní navštívit místní památky a poznat tak křesťanské tradice.

Seznam akcí

20.06.2019 - Benefice – Koncert duchovní hudby - Klášter Obětování Panny Marie, Piaristické náměstí

Duchovní hudba k eucharistické úctě s moderací v německém jazyce pro turisty z Rakouska a Německa – účinkují Kateřina Falcníková (soprán) a Marie Zahrádková (varhany).

 

21.06.2019 - Benefice - Rozšířené komentované prohlídky v německém a českém jazyce se vstupem do nepřístupných částí kostela a kláštera - Klášter Obětování Panny Marie, Piaristické náměstí

Známý klášterní průvodce Mgr. Jan Míchal

 

22.06.2019 - Interaktivní duchovní workshop „Umění rozlišovat – správná rozhodnutí ve správný čas“ - Kaple sv. Vojtěcha, Na Sadech 2035/19

Jedná se o důležité a populární téma, které nejen zpestří, ale zároveň prohloubí turistům pobyt v Českých Budějovicích v krásné klášterní kapli, která není moc známa.

 

28.07.2019 - Benefice - Rodinný koncert více národnostní kapely StreetWings ze Španělska - Kostel sv. Rodiny, Karla IV. 466/22

Koncert k příležitosti ukončení celoměstské fotografické výstavy jihočeského fotografa Jana Voběrka s názvem „Domov jménem rodina“ tematicky zaměřená na pěstounské rodiny. Kapela hraje Celtic rock.

 

Proběhlé akce

16.03.2019 - Interaktivní velikonoční workshopy „Velikonoční příběh s převorem Librariem" -  Klášter Obětování Panny Marie, Piaristické náměstí

Návštěvníci města budou vtaženi do velikonočních zvyků z doby krále Přemysla Otakara II. Na konkrétních stanovištích nejen uvidí, ale budou si i moci vyzkoušet řemesla vztahující se k příběhu Velikonoc nejen v době středověku. Např. tesařská dílna - význam kříže; krčma - velikonoční pokrmy a význam poslední večeře; krejčovská dílna - možnost vyzkoušení si tradičního chudinského oblečení té doby; taneční dílna - vyzkoušet si biblické tance; setkání s královým zpovědníkem; divadlo v podobě velikonoční pantomimy; tradiční velikonoční koncert. 

 

23.03.2019 - Interaktivní, generační workshop pro prarodiče a vnoučata „Velikonoce očima dvou generací“  - Klášter Obětování Panny Marie, Piaristické náměstí

Nabízí příležitost společného mezigeneračního výletu. Aktivity s velikonoční tématikou, které mají za cíl prohloubit vztah mezi prarodiči a vnoučaty. Společné sdílení tradic formou přijatelnou pro děti se zapojením dospělých. Např. společná tvorba pro půst a Velikonoce typických a tradičních činností a předmětů, osvěta jihočeských velikonočních zvyků, komentovaná prohlídka velikonoční výstavy.

 

24.03.2019 - Benefice - Divadelní představení pro rodiny „Mysterium světla“ - Kostel sv. Rodiny, Karla IV. 466/22

Představení od vyhlášeného jihočeského loutkaře Víti Marčíka a spol. Příběh Velikonoc se v autentickém prostoru originálním způsobem převypráví podle janovských pašijí.

 

06.04.2019 - Postní koncert - Pražské katedrální školy - Klášter Obětování Panny Marie, Piaristické náměstí

Vyhlášená Pražská katedrální schola přináší zpívané latinské nešpory v krásném kostele, který není moc znám.

 

27.04.2019 - Benefice – koncert Pražské katedrální scholy - Kostel sv. Václava, Kostelní 3

Vyhlášená Pražská katedrální schola přináší zpívané latinské nešpory s výkladem v českém i německém jazyce v krásném kostele, který není moc znám.

 

28.04.2019 - Interaktivní workshop „Velikonoce v starobylých uměleckých dílech“  - Kaple sv. Vojtěcha, Na Sadech 2035/19

Jedná se o popularizaci světově známého umění s citovým prohloubením velikonoční tématiky pod vedením experta formou sdílení a meditací v krásné klášterní kapli, která není moc známa.

 

12.05.2019 - Benefice – vernisáž s koncertem k příležitosti zahájení celoměstské fotografické výstavy známého jihočeského fotografa Jana Voběrka s názvem „Domov jménem rodina“  - Kostel Panny Marie Růžencové a Rodinné centrum Petrklíč

Národní týden pro rodinu bude vernisáží slavnostně zahájena (12.5.2019) celoměstská fotografická výstavy známého jihočeského fotografa Jana Voběrky; tento rok bude tematicky zaměřená na pěstounské rodiny. 
Koncert při svíčkách s důrazem na svátek matek se koná v ne příliš známém byť nádherném kostele. Účinkuje kapela FamilyBand. 
Trvání výstavy v různých veřejně dostupných prostorách ve městě. 12.5. do 28.7.2019. 
Specifický prvek: vytvoření a prezentace turistické poutní mapy po výstavě.

 

01.06.2019 - Večer chval hudební skupiny Koinonie - Kostel sv. Rodiny, Karla IV. 466/22

Koncert ku příležitosti konce velikonoční doby na téma „Sesláním ducha svatého“

 

centrum města České Budějovice
náměstí Přemysla Otakara II. 1/1
37092 České Budějovice

+420 386 801 413

infocb@c-budejovice.cz

http://

Mapa

Instagram: @stezkavltavy

Víkendová procházka?🍁🧡
Podél řeky z Hluboké na… Chvíle, které si zamilujete😊. Za okny vládne… Ranní mlhy🌬, ticho a klid. Jeden z důvodů proč si… Umění se neptá jestli je venku jaro nebo podzim🍁.… Klid a ticho 💛
📸+✏️: Díky @terezajiralova 🙌
.
.
.… Strašidelná ZOO Hluboká byla parádní🎃! Rok od… Břehy řeky Vltavy se nám teď už zabarvily do… Přístav, podzámčí, podzim & procházky na Hluboké… Prý to byla poslední víkendová procházka… Podzimní zámek, zámecký park a vyhlídka na Vltavu… Zažijte podzimní Budějce z jiného úhlu🍁. Svatá… Už jste byli letos na podzim na Babě?
Čekají nás…

Inspirujte se