Hobby - 29th year

Data konání:
13. 5. 2020 — 17. 5. 2020

Traditional spring exhibition focusing on garden, living, leisure.

Represented by companies offering tools for workshop and garden, flower planting, perennials, herbs. Motor saws, irrigation systems, greenhouses, and much more are exhibited. The exhibition includes consultancy, creative workshops, degustation tastings, children's attractions, etc.

Visitors can find the inspiration for sports and relaxation at the Hobby, including a varied accompanying program, the tradition of Friday's Day of the Brass with Czech Radio in České Budějovice and the Kubeš Music Publishing House.

Výstaviště České Budějovice
Husova třída 523/30
37001 České Budějovice

+420 387 714 254

info@vcb.cz

https://www.vcb.cz/navstevnici/akce/hobby-148.html

Map

Instagram: @stezkavltavy

Víkendová procházka?🍁🧡
Podél řeky z Hluboké na… Chvíle, které si zamilujete😊. Za okny vládne… Ranní mlhy🌬, ticho a klid. Jeden z důvodů proč si… Umění se neptá jestli je venku jaro nebo podzim🍁.… Klid a ticho 💛
📸+✏️: Díky @terezajiralova 🙌
.
.
.… Strašidelná ZOO Hluboká byla parádní🎃! Rok od… Břehy řeky Vltavy se nám teď už zabarvily do… Přístav, podzámčí, podzim & procházky na Hluboké… Prý to byla poslední víkendová procházka… Podzimní zámek, zámecký park a vyhlídka na Vltavu… Zažijte podzimní Budějce z jiného úhlu🍁. Svatá… Už jste byli letos na podzim na Babě?
Čekají nás…

Inspirations