Paddleboard woolen

Paddleboardy right at the center of Czech Budejovice - the Malše River.

Price from 120 Kč /hour

The Café woolen, which is anchored on the Malše River at Sokol island about 2 minutes from Ceske Budejovice square of Premysl Otakar II, you can rent paddleboardy and go from adjacent piers on the river Malše under local bridges that lead to the historic center or through the confluence of the look at the river Vltava.

In woolen have a standard 2 paddleboardy. In cooperation with BUDESport can arrange to rent more units paddleboardů, can be ordered and group "driving" with the teacher.

 

Reservation

Website: www.kavarna-vlnna.cz

e-mail: info@kavarna-vlnna.cz

Phone: +420 607 030 520

Floating cafe Malši, Sokol island

 

Price list

a

Map

Instagram: @stezkavltavy

Víkendová procházka?🍁🧡
Podél řeky z Hluboké na… Chvíle, které si zamilujete😊. Za okny vládne… Ranní mlhy🌬, ticho a klid. Jeden z důvodů proč si… Umění se neptá jestli je venku jaro nebo podzim🍁.… Klid a ticho 💛
📸+✏️: Díky @terezajiralova 🙌
.
.
.… Strašidelná ZOO Hluboká byla parádní🎃! Rok od… Břehy řeky Vltavy se nám teď už zabarvily do… Přístav, podzámčí, podzim & procházky na Hluboké… Prý to byla poslední víkendová procházka… Podzimní zámek, zámecký park a vyhlídka na Vltavu… Zažijte podzimní Budějce z jiného úhlu🍁. Svatá… Už jste byli letos na podzim na Babě?
Čekají nás…

Inspirations