Newsboy

Kamelot's cabin cruiser, which will surely enchant you. 

Price from 10 000 Kč /weekend

The charm of this aglické  Lady boat  you are guaranteed to enchant. With two separate cabins boat Camelot is suitable for up to six-member crew. 

The bow of the boat is placed cabin with a bed for two people, followed by a spacious lounge with seating and dining table. Tilting the table top a bed for two people. The salon is a fully equipped kitchen with a gas stove including a gas oven. Part of the kitchen sink, pressurized hot and cold water. At the exit of the cabin into the wheelhouse is a separate cabin with shower, sink and toilet flushing.

On the aft cabin is placed with the royal space in which they are placed another 2 beds. Wheelhouse is in the "convertible" and the whole tarpaulins can be set differently depending on the weather. The entire deck of the ship is walkable and allows plenty of space for enjoying the sunny weather.

 

Reservation

Web:  http://www.napalubu.eu

Phone: +420 602 411 193

E-mail:  info@napalubu.eu

Marina NAPALUBU - Tyn nad Vltavou, Dewetterova 9 375 01

 

Price list

a

Map

Instagram: @stezkavltavy

Víkendová procházka?🍁🧡
Podél řeky z Hluboké na… Chvíle, které si zamilujete😊. Za okny vládne… Ranní mlhy🌬, ticho a klid. Jeden z důvodů proč si… Umění se neptá jestli je venku jaro nebo podzim🍁.… Klid a ticho 💛
📸+✏️: Díky @terezajiralova 🙌
.
.
.… Strašidelná ZOO Hluboká byla parádní🎃! Rok od… Břehy řeky Vltavy se nám teď už zabarvily do… Přístav, podzámčí, podzim & procházky na Hluboké… Prý to byla poslední víkendová procházka… Podzimní zámek, zámecký park a vyhlídka na Vltavu… Zažijte podzimní Budějce z jiného úhlu🍁. Svatá… Už jste byli letos na podzim na Babě?
Čekají nás…

Inspirations