Kristínka - ferratová linka

Pravidelné výlety člunem na ferratu Hluboká na trase Hluboká (pod plavební komorou) - Ferrata Hluboká a zpět.

Cena od 100 Kč /jízdenka

Zážitková pravidelná lodní linka ferrata Hluboká a zpět

Rezervace on-line:
https://areal.zarezervujse.cz/

Místo odjezdu: 
Mapa s místem odjezdu a možností parkování
Jízdy budou probíhat dle jízdního řádu. Časy určují příjezd a odjezd na Hlubokou. Tzn. pokud je sobota 13-16, tak se z ferraty bude odjíždět v cca 15:30.

Popis:
Zážitková pravidelná lodní linka ferrata Hluboká vyjíždí z lokality Hamry, kde se výchozí molo nachází na pravém břehu řeky Vltavy (v lokalitě u PMH - mapa). Linka vyjíždí dle jízdního řádu, kdy se na plavbu je zapotřebí zarezervovat nejpozději 2 hodiny před plavbou samotnou. Na místě se účastník prokáže platnou / uhrazenou online rezervací nebo krajskou jízdenkou JIKORD PLUS.

Na plavbu si lze přiobjednat i ferratový set pro lezení na Ferratě Hluboká (odkaz na set). V případě zájmu o ferratový set je možné při jeho objednávce napsat do poznámky, že si ho účastník vyzvedne na palubě lodi + připojit jméno, na koho je rezervace na plavbu vytvořena. 

Hlavním cílem plavby je Ferrata Hluboká (odkaz na mapy.cz), která je rozdělena na 2 části. Část A je dlouhá 150 metrů a její obtížnost je vhodná i pro sportovně založené děti. Část B je dlouhá 400 metrů a náročnost je vyšší než část A. Zejména 2 její úseky jsou fyzicky náročnější. Ferrata Hluboká se nachází 8 km od Hluboké nad Vltavou po proudu řeky Vltavy. Zde je molo, které je cílovou zastávkou pro lezce. Zároveň zájemci mají možnost vyrazit pěšky na Karlův hrádek (https://karluvhradek.cz)  - což jsou 2 km chůze přírodní rezervací Karvanice - po domluvě je může plavidlo vyzvednout na místě a na Hlubokou se opět vrátí lodí (cca 45 minut před plánovaným příjezdem na Hlubokou). Stejně tak je možné vyrazit na vyhlídku Baba, což je 3,5 km skrze přírodní rezervaci Karvanice a podél Staré obory (cca 20 minut před plánovaným příjezdem na Hlubokou) (https://www.stezkavltavy.cz/blog/).

Průměrná délka lezení Ferrata Hluboká část A: 30-45 minut
Průměrná délka lezení Ferrata Hluboká část B: 50-90 minut
(velmi záleží na kondici lezce)
... více o naší Ferratě

 

Časový harmonogram plavby:

  • Hluboká (Hamry) - Ferrata Hluboká: 30-45 minut
  • Volný program: cca 100 - 120 minut
  • Ferrata Hluboká - Hluboká (Hamry): 30-45 minut

Jízdní řád

ČERVEN a ZÁŘÍ

pátek 14 - 17
sobota 9 - 12 / 13 - 16
neděle 9 - 12

ČERVENEC a SRPEN

čtvrtek 9 - 12 / 13 - 16
pátek 9 - 12 / 13 - 16
sobota 9 - 12 / 13 - 16
neděle 9 - 12

Vyhrazujeme si právo na zrušení jízdy při výjimečně špatném počasí nebo vysokém průtoku řeky Vltavy při zákazu plavby.

Soukromé plavby na objednávku.

Ceník

100 Kč za osobu za zpáteční jízdenku
100 Kč za osobu i za jednosměrnou jízdenku
Akceptujeme JIKORD PLUS - možnost využít i krajskou jízdenku

Rezervace na webu Areál Hluboká nebo skrze půjčovnu (telefonicky, email).

Mapa

Instagram: @stezkavltavy

Jak voda 💧 ve Vltavě rychle plyne, přichází… Na návštěvníky, kteří vyrazí v září, říjnu či… Rozhledna Semenec v zlatých tónech podzimního 🍂… Babí léto je tady 🤓. Od astronomického podzimu… Přivítejte nový týden s nadhledem, s úsměvem a v… Máme před sebou poslední hezké dny podzimního… Tváří v tvář se takto (v bezpečné vzdálenosti)… Vyražte v @budejce za Samsonem na Samsona lodí… Den jako malovaný 💛
📸 @bozanda_knoflice moc… Babí léto je ideální období na cyklovýlet. Není… Projížďka na paddleboardu není jen záležitostí… Budějce v ranní mlze... ⛅️

📸Tomáš Navara
 
…

Inspirujte se