Kristínka - ferratová linka

Pravidelné výlety člunem na ferratu Hluboká na trase Hluboká (pod plavební komorou) - Ferrata Hluboká a zpět.

Cena od 100 Kč /jízdenka

Zážitková pravidelná lodní linka ferrata Hluboká a zpět

Rezervace pouze on-line:
https://areal.zarezervujse.cz/

Místo odjezdu: 
Mapa s místem odjezdu a možností parkování
Jízdy budou probíhat dle jízdního řádu. Časy určují příjezd a odjezd na Hlubokou. Tzn. pokud je sobota 13-16, tak se z ferraty bude odjíždět v cca 15:30.

Popis:
Zážitková pravidelná lodní linka ferrata Hluboká vyjíždí z lokality Hamry, kde se výchozí molo nachází na pravém břehu řeky Vltavy (v lokalitě u PMH - mapa). Linka vyjíždí dle jízdního řádu, kdy se na plavbu je zapotřebí zarezervovat nejpozději 2 hodiny před plavbou samotnou. Na místě se účastník prokáže platnou a uhrazenou online rezervací.

Na plavbu si lze přiobjednat i ferratový set pro lezení na Ferratě Hluboká (odkaz na set). V případě zájmu o ferratový set je možné při jeho objednávce napsat do poznámky, že si ho účastník vyzvedne na palubě lodi + připojit jméno, na koho je rezervace na plavbu vytvořena. 

Hlavním cílem plavby je Ferrata Hluboká (odkaz na mapy.cz), která je rozdělena na 2 části. Část A je dlouhá 150 metrů a její obtížnost je vhodná i pro sportovně založené děti. Část B je dlouhá 400 metrů a náročnost je vyšší než část A. Zejména 2 její úseky jsou fyzicky náročnější. Ferrata Hluboká se nachází 8 km od Hluboké nad Vltavou po proudu řeky Vltavy. Zde je molo, které je cílovou zastávkou pro lezce. Zároveň zájemci mají možnost vyrazit pěšky na Karlův hrádek (https://karluvhradek.cz)  - což jsou 2 km chůze přírodní rezervací Karvanice - po domluvě je může plavidlo vyzvednout na místě a na Hlubokou se opět vrátí lodí (cca 45 minut před plánovaným příjezdem na Hlubokou). Stejně tak je možné vyrazit na vyhlídku Baba, což je 3,5 km skrze přírodní rezervaci Karvanice a podél Staré obory (cca 20 minut před plánovaným příjezdem na Hlubokou) (https://www.stezkavltavy.cz/blog/).

Průměrná délka lezení Ferrata Hluboká část A: 30-45 minut
Průměrná délka lezení Ferrata Hluboká část B: 50-90 minut
(velmi záleží na kondici lezce)
... více o naší Ferratě

 

Časový harmonogram plavby:

  • Hluboká (Hamry) - Ferrata Hluboká: 30-45 minut
  • Volný program: cca 100 - 120 minut
  • Ferrata Hluboká - Hluboká (Hamry): 30-45 minut

Jízdní řád

ČERVEN a ZÁŘÍ

pátek 14 - 17
sobota 9 - 12 / 13 - 16
neděle 9 - 12

ČERVENEC a SRPEN

čtvrtek 9 - 12 / 13 - 16
pátek 9 - 12 / 13 - 16
sobota 9 - 12 / 13 - 16
neděle 9 - 12

Vyhrazujeme si právo na zrušení jízdy při výjimečně špatném počasí.

Soukromé plavby na objednávku.

Ceník

100 Kč za osobu za zpáteční jízdenku
100 Kč za osobu i za jednosměrnou jízdenku

Rezervace na webu Areál Hluboká.

Mapa

Instagram: @stezkavltavy

Vydejte se do malebného údolí Vltavy mezi… Zažij Vltavu na Budějovicku!!! 💙 Najdete tu… Kdo už byl na pořádném cyklovýletě podél řeky… Na Sokolském ostrově najdete spoustu skvělých… I ty se můžeš stát kapitánem (nejen) na Stezce… Na výlet lodí! 😍 To zní je dobrý nápad. Ale jako… Zažijte plavbu na 7 úsecích Stezky Vltavy! 💙… Víte, jaký se zdraví všichni vodáci? 😊 Pojďte to… Půjč si loďku 🚤 i bez řidičáku! 💙 Na tyto loďky ➡… Vyrazte na komentovanou projížďku autobusem 🚌 po… Letní pohoda u soutoku Vltavy a Lužnice... 😇

📸 … NOVINKA na Stezce Vltavy!!! 💙 Člun Kristínka od …

Inspirujte se